Skipas Špičák soutěž promo

Komunální volby lídři

13.05.2022 13:20

ODS

Zástupci Občanské demokratické strany, TOP 09 a KDU-ČSL dnes podepsali memorandum o vytvoření předvolební koalice SPOLU pro volby do Zastupitelstva města Plzeň. Společnou vůli s cílem zvítězit v komunálních volbách na podzim 2022 stvrdili svými podpisy plzeňští předsedové všech tří stran Jiří Šneberger (ODS), Michal Vozobule (TOP 09) a Stanislav Šec (KDU-ČSL). „Společně jsme se tak rozhodli i s respektem k výsledku voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021, kdy koalice SPOLU tyto volby v Plzni nejenom vyhrála, ale volilo ji 31,11 procent Plzeňanů. Tento potenciál a důvěru našich voličů chceme využít i v letošních komunálních volbách. SPOLU na české politické scéně nabízí možnost volit slušnou a sjednocenou pravici. Pokládáme tedy za svoji povinnost v koalici SPOLU pokračovat také na úrovni našeho krajského města a věřím, že i v jednotlivých městských obvodech nás budou kolegové následovat,“ uvedl regionální předseda ODS a ministr kultury Martin Baxa, který byl volebním lídrem kandidátky koalice SPOLU pro sněmovní volby. „Memorandem deklarujeme společnou vůli prosazovat programová východiska a hodnoty, které naše strany dlouhodobě hájí a uplatňují jak na celostátní, tak na komunální úrovni, s odpovědností k dalšímu komplexnímu a vyváženému rozvoji města Plzně. Voliči v Plzni ve sněmovních volbách nevolili pouze proti Andreji Babišovi, ale koalice SPOLU zde výrazně porazila i Piráty. Plzeňané tak svým hlasem dali jasně najevo, že chtějí skutečná pravicová řešení a preferují strany, které jim tohle řešení poskytnou.“ řekl předseda oblastního sdružení ODS Plzeň-město Jiří Šneberger. Jeho slova potvrzuje i předseda TOP 09 v Plzni Michal Vozobule: „Parlamentní volby ukázaly, že naše tři strany k sobě mají blízko a tuto blízkost vnímají i voliči. Spolupráce v celostátní koalici SPOLU velmi dobře funguje i po volbách a bylo by proto škoda nepokusit se přenést tuto souhru i na komunální úroveň, na níž chceme rozvíjet Plzeň tak, aby byla místem, kde se dobře žije. Věřím, že tomu významně pomohou i přímé a kooperativní vztahy mezi vládou České republiky a představiteli Plzně.“ „V komunálních volbách jde o řešení lokálních témat, která se lidí dotýkají každý den ve svém nejbližším okolí, rodině, komunitě. V koalici SPOLU chceme nabídnout jednotné řešení, které přivede Plzeň k dalšímu rozvoji pro lepší a spokojený život jejích obyvatel, nás všech“, uzavřel předseda KDU-ČSL Plzeň Stanislav Šec.

 

Kandidátem na primátora Plzně bude v letošních volbách za hnutí Starostové a nezávislí Aleš Tolar, 45letý bývalý novinář, poslední čtyři roky starosta devátého městského obvodu Malesice.

„Plzeňské politické poměry jsou bohužel už řadu let neměnné. Leccos negativního o tom, jak fungují, jsem mapoval už za doby svého novinářského působení a v posledních letech jsem se o mnohém utvrdil i jako starosta. Desítky let stejné strany a stejní lidé provázaní s podnikatelským a kmotrovským zákulisí. Nemíním se s tím smířit. Průvan v tomto prohnilém prostředí můžou udělat jen noví lidé. Proto jsem se rozhodl v letošních komunálních volbách usilovat za hnutí STAN o zvolení kromě Malesic i na plzeňskou radnici,“ zdůvodňuje Aleš Tolar.

Hlavními tématy pro STAN bude určitě bezpečnost, čistota Plzně a také okolí plzeňských řek. „Myslíme si, že Plzeň ani zdaleka nevyužívá potenciál, který jí pět plzeňských řek dává jako prostor pro rekreaci a trávení volného času,“ říká Aleš Tolar.

„Kandidátku STAN v letošních volbách podpoří také Zelení, se kterými se programově shodujeme, především v otázkách kvality životního prostředí ve městě, dostupného bydlení, nebo dobudování nevyhovující infrastruktury pro cyklisty,“ dodává předseda oblastní organizace STAN Plzeň Václav Cinádr.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Muzeum strašidel_copy_copy_copy