Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Kudy? Tudy! Obyvatelé Čtyřky se dočkají nových chodníků i průšlapů

20.07.2023 12:12

Obyvatelé čtvrtého městského obvodu zaslali do participativního projektu Kudy? Tudy! více než 50 podnětů. Některé z návrhů se dostaly na seznam přání do budoucna, některé se budou realizovat.

Domov pro seniory sv. Jiří_průšlapy_MO Plzeň 4

Členové komise rozvoje a komise životního prostředí Úřadu městského obvodu Plzeň 4 pečlivě prozkoumali více než 50 podnětů, které obyvatelé Čtyřky zaslali v rámci participativního projektu Kudy? Tudy. Nakonec bude pravděpodobně realizováno celkem 6 podnětů. Další dva podněty už nyní realizuje Správa veřejného statku města Plzně.

„Budovat se bude průšlap ve vnitrobloku Smrková 4–10 a 12–16, dále průšlap kolem boční strany panelového domu na Masarykově třídě 1088/13 a v úseku ulic Mohylová a Lísková za Domem pro seniory sv. Jiří. U těchto průšlapů budou použity takzvané šlapáky,“ informovalo vedení Čtyřky.

Mezi ulicí Zábělská a Mezi kapličkou bude vybudován chodník. Stejné řešení je navrženo u zadního vchodu panelového domu v Moravské ulici 10 směrem ke Staniční ulici. Uvažuje se také o propojení místa Pod Vrchem 79 a přilehlých garáží.

„Prodloužení chodníků je nutné povolit ve stavebním řízení, a tak zadáme projektovou dokumentaci. Místa, kde chceme nechat zpracovat studii celého vnitrobloku jsou dvě, tam očekáváme nejdelší proces, který chceme konzultovat přímo s občany,“ dodává místostarosta MO Plzeň 4 Jan Kakeš.

Nejčastějším problémem požadovaných průšlapů byly majetkové poměry. „Třetina podnětů se týkala soukromých pozemků,“ vysvětlil Jan Kakeš. Některá přání nebylo možné splnit z toho důvodu, že byly v rozporu s bezpečností silničního provozu. „Další podněty již realizuje Správa veřejného statku města Plzně. Jde například o přístup do Špitálského lesa z Rokycanské ulice nebo o úsek ulic Hrádecká a Boční, kde se buduje přístup od stanice MHD Ejpovická ve směru z centra k ulici Boční,“ doplňuje místostarosta Kakeš.

Nových průšlapů se obyvatelé Čtyřky dočkají na jaře příštího roku. V průběhu roku 2024 by mohly být zrealizovány také chodníky. „Jak jsme slíbili, na průšlapy uvolníme 1 milion korun a s realizací se začne v následujících měsících,“ doplňuje starosta MO Plzeň 4 Tomáš Soukup.

Foto ÚMO 4

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte