05.03.2026 16:35 05.03.2026 20:35
05.03.2026 8:43
Noční drama na Domažlicku. Požár pohltil střechu rodinného domu - FOTKY
04.03.2026 14:33
Plzeň uctívá velikány: Po Smetanovi si město připomene i T. G. Masaryka
Kvalita vody ke koupání se v Plzeňském kraji zhoršuje
Blíží se konec první poloviny prázdnin a hygienici opět zjišťovali kvali koupacích vod. Postupem času se některé ukazatele zhoršují, vody v Plzeňském kraji zatím zákaz koupání nedostaly.
Dle předpovědi počasí by po následujícím teplém víkendu mělo přijít opět mírné ochlazení. V některých vodách se začaly objevovat sinice, z celkového pohledu však kvalita vody na většině koupacích lokalit zůstává stále příznivá. K dnešnímu dni je v rámci republiky evidováno již šest zákazů koupání a sedm míst bylo označeno jako nevhodné ke koupání.
Zákaz koupání v Plzeňském kraji vydán zatím nebyl, nevhodné je se koupat v koupacím jezírku ve Škodalandu.
Oranžovým symbolem, kdy je doporučeno citlivým osobám se po vykoupání osprchovat, jsou hodnocena z důvodu zvýšeného množství sinic i některá hojně navštěvovaná rekreační místa. Jedná se například o vodní nádrž Hracholusky – Radost v Plzeňském kraji.
Foto ilustrační