Infarktový zápas Talentu! Frýdek-Místek plzeňskému týmu zavařil  - FOTKY

17.09.2023 16:31

V neděli 17. září se odehrálo na plzeňské Lokomotivě velmi atraktivní utkání mezi Talent tým Plzeňského kraje a Pepino SKP Frýdek-Místek. 3. kolo házenkářské Chance Extraligy nabídlo napínavou podívanou.

2023.09.17-10.34.25-356w

Frýdek-Místek nastoupil do utkání s pořádnou vervou a už v úvodních minutách vedl nad plzeňským Talentem 2:5. V 13. minutě skóre hovořilo jasně, 6:10 pro hosty. Házenkáři Talentu se snažili rozdíl branek smazat, to se ale nepodařilo a první polovina utkání skončila vítězně pro Frýdek 14:20.

Hned v úvodu druhé poloviny parádní trefou snížil rozdíl branek mladý Daniel Bláha, který byl klíčovým hráčem Talentu po celý dnešní zápas. Infarktová část utkání začala. Talent pomalu, ale jistě snižoval velký náskok hostů. Skóre srovnal za mohutného jásotu fanoušků Talentu až hráč Nikola Kosteski, v 51. minutě hlásala tabule stav utkání 28:28.

Týmy se během několika následujících minut začaly přetahovat o body a na konečný stav utkání 32:32 srovnával pár minut před koncem plzeňský Jakub Douda.

Talent nedokázal v závěrečném tlaku vstřelit Frýdku-Místku vítězný gól, zápas tedy skončil remízou. Bojovnost hráčům ale nechyběla, Frýdek-Místek domácím pořádně zavařil, fanoušci házené budou na tento infarktový zápas zajisté dlouho vzpomínat.

Nejvíce branek: Bláha 9, Douda 5, Šafránek 5, Šindelář 5 – Gřešek 8, Choleva 6, Chelminski 6
Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4
Vyloučení: 3:4. ČK: Bláha (PLZ)