08.06.2026 19:37 08.06.2026 21:47
V centru Plzně se zřítila část pětipatrového domu
V pondělí 8. června v 15:10 došlo v Plzni v centru ke zřícení části rekonstruovaného domu směrem do vnitrobloku.
08.06.2026 19:37 08.06.2026 21:47
V pondělí 8. června v 15:10 došlo v Plzni v centru ke zřícení části rekonstruovaného domu směrem do vnitrobloku.
07.06.2026 20:01 08.06.2026 12:50
08.06.2026 10:59 08.06.2026 12:17
Magistrát města Plzně nově zřídil sběrné místo pro staré, nefunkční či nepoužívané mobilní telefony. Nachází se ve vstupní hale v přízemí budovy magistrátu na adrese Škroupova 5.
Cílem je umožnit lidem snadno a ekologicky se zbavit vysloužilé mobilní techniky. Mobilní telefony obsahují řadu cenných, ale i nebezpečných látek například drahé kovy, plasty nebo nebezpečné odpady, které mohou při nesprávné likvidaci škodit půdě a vodám.
„Recyklací lze tyto materiály znovu využít a snížit tak nutnost těžby nových surovin, čímž se šetří přírodní zdroje i energie. Odevzdané telefony, nabíječky a drobné příslušenství budou předány k odborné recyklaci prostřednictvím certifikovaného zpracovatele,“ uvedl Magistrát města Plzeň.
„Chceme jít příkladem a podpořit ekologicky a společensky odpovědné chování. Věříme, že i takový drobný krok, jako je odevzdání starého nepoužívaného mobilního telefonu na sběrné místo, může ve výsledku znamenat přínos pro přírodu a budoucí generace. Doufáme, že projekt bude úspěšný a občané budou této možnosti recyklace využívat. V případě kladné odezvy nevylučujeme ani rozšíření počtu sběrných míst,“ uvedl Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.
Sběrné místo je přístupné během provozní doby úřadu.
Foto: MMP