Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Městská policie Plzeň hledá nové strážníky, cílí na mladou generaci

01.09.2023 14:10

„Pojď s námi dělat Plzeň bezpečnější“, tak zní heslo probíhající kampaně Městské Policie Plzeň, která se do svých řad snaží nalákat nové členy.

IMG_1563

Kampaň Městské policie Plzeň cílí na mladou generaci. Náborová videa jsou k vidění na všech známých sociálních sítích, právě tam se totiž nachází cílová skupina lidí ve věku 18 až 35 let. „Víme, že ti není bezpečnost tvého města lhostejná. Pojď s námi dělat Plzeň bezpečnější“, i s takovým sloganem se v nové kampani můžeme setkat.

Z letošního dotazníkového průzkumu mezi Plzeňany vyplynulo, že velkou část obyvatel trápí bezpečnost ve městě. Psali jsme detailně ZDE. Dle radního pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiřího Winkelhöfera by dostatek strážníků městské policie mohl mít vliv na zvýšení bezpečnosti v ulicích Plzně. V západočeské metropoli aktuálně pracuje 234 strážníků, podstav je zhruba 40 policistů.

Práce strážníků je velmi různorodá, nejde jen o dohled nad dopravou, o pořádek v ulicích nebo odchyt zaběhnutých zvířat, obnáší například i pomoc seniorům na tísňové lince, kterou provozuje Městská policie Plzeň spolu s Městskou charitou Plzeň. „Činnost městské policie se rozkládá ve všech možných oblastech. Čím více strážníků bude, tím bude Plzeň bezpečnější,“ konstatuje Jiří Winkelhöfer.

Strážníkem městské policie se může stát člověk starší 18 let, trestně i občansky bezúhonný s minimálně středoškolským vzděláním zakončeným maturitou. Uchazeč také musí projít fyzickými i psychologickými testy. Strážnickou uniformu oblékne jedna třetina z celkového počtu uchazečů.

„Do podzimní části nástupního kurzu jsme zařadili devět úspěšných uchazečů, kteří splnili potřebné požadavky pro přijetí,“ říká Petr Nováček, velitel Městské policie Plzeň. „Na každý městský obvod máme aktuálně na 24 hodin jednu hlídku, to znamená dvojice strážníků na den, dvojice na noc, Pokud bychom navýšili stav o 40 strážníků, mohli bychom hlídku zdvojnásobit,“ dodal Nováček.

Městská policie Plzeň spustila nový webový portál nabor.mpplzen.cz. Ten informuje o podmínkách přijetí i o zaměstnaneckých benefitech v podobě náborového příspěvku 100 tisíc korun, či dovolené a placeného volna na Vánoce.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství