Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Meteorologové stále varují před vysokými teplotami! Nově i před bouřkami!

24.08.2023 9:13     24.08.2023 12:01

Varování úřed vysokými teplotami platí v celé České republice včetně Plzeňského kraje, a to až do dnešní 20. hodiny. Aktuálně vydal ČHMÚ  i varování před bouřkami!

FOTO_QAP_CZ (5)

Teploty mají i během čtvrtka překročit 31 stupňů Celsia. V Plzeňském kraji bude po celý den jasno, od zítřka už hrozí bouřky.

"Dnešní ráno je asi o 4 °C chladnější než včera, měříme nejčastěji 16 až 12 °C. Na naše území dnes ale začne zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, teploty proto opět vystoupají na tropických 29 až 33 °C," informuje aktuálně Český hydrometeorologický ústav.

První bouřky se na západě mohou objevit už po půlnoci. "Vysoké teploty doprovodí jasná až polojasná obloha. Oblaky začnou od západu přicházet až večer, a tak se v západní polovině území do půlnoci objeví ojedinělá přeháňka nebo bouřka," uvádí ČHMÚ.

Výraznějí ochladit se má v neděli, kdy teploty jen mírně překročí dvacítku.

ČHMÚ vydal ve čtvrtek dopoledne i výstrahu před bouřkami!  Pro Plzeňský kraj platí výstraha před silnými bouřkami od 24.8. 22:00 do 25.8.2023 03:00. Dále platí i výstraha před rizikem požárů, a to až do 26.8. 00:00.

"Z Německa bude během noci postupovat nad jihozápadní Čechy konvektivní systém, který bude nad naším územím slábnout. V příhraničí očekáváme jeho největší aktivitu, hlavním nebezpečím bude silný vítr s nárazy kolem 70 km/h, na horách i kolem 90 km/h. Vzhledem k pokračujícímu teplému a suchému počasí v Čechách roste nebezpečí požárů. Nebezpečí se od soboty sníží díky očekávaným srážkám v sobotu a v dalších dnech.V pátek odpoledne a v sobotu se mohou lokálně vyskytovat další silné, v sobotu i velmi silné bouřky, na které se bude výstraha nejpozději zítra upřesňovat," informuje aktuálně Český hydrometeorologický ústav.

 

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte