07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Plzeňský kraj vyšle u příležitosti Dne pozemního vojska BAHNA 2025 do terénu historický vlak a autobusy. Cestující se díky tomu mohou na sobotní program dopravit stylově a zároveň s využitím veřejné dopravy.
Plzeňský kraj rozšiřuje nabídku oblíbených nostalgických jízd, které už dobře znají návštěvníci Slavností svobody nebo Chodských slavností. Retro vlaky a historické autobusy vyrazí letos i na tradiční armádní akci Bahna 2025. Vedle vojenské techniky a dynamických ukázek se v sobotu 21. června zájemci mohou svézt třeba soupravou s lokomotivou Hektor nebo navštívit dopravní muzeum ve Strašicích.
„Nostalgické jízdy vlaků a autobusů se těší u obyvatel a návštěvníků Plzeňského kraje obrovské oblibě, a proto jsme rádi, že již cesta na akci BAHNA 2025 může být zážitková, a hlavně s využitím veřejné dopravy,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu, Pavel Čížek.
Na retro vlacích bude nasazena lokomotiva Hektor s již historickými osobními vozy z konce 60. let.
Návštěvníci samozřejmě mohou využít i běžných spojů vlakové linky P21 Rokycany – Mirošov – Příkosice – Nezvěstice. Kompletní jízdní řád všech vlaků tažených lokomotivou Hektor je k dispozici na stránkách IDPK.cz
Návazné autobusy, na kterých budou dopravu zajišťovat retro vozidla Karosa řady 700, vyjíždějí od železničních stanic Mirošov město a Mirošov (zastaví vždy před budovou), vybrané spoje obslouží i autobusovou zastávku Mirošov (před poštou).
Na téma armády navazuje i Muzeum dopravy ve Strašicích, které je umístěno ve zrušených prostorách místních kasáren. Expozice muzea je zaměřená především na vývoj hromadné dopravy v západočeském regionu od 50. let 20. století. Ve sbírce uvidíte více jak 20 velkých vozidel (autobusy, trolejbusy, technická vozidla a tramvaj). Muzeum je společným projektem občanského sdružení ŠKODA-BUS klub Plzeň a obce Strašice.
Foto ilustrační Plzeňský kraj