Na D5 se střetla dodávka s nákladním vozidlem - FOTKY

24.02.2025 13:13     24.02.2025 14:08

V pondělí 24. února došlo na dálnici D5 ve směru na Rozvadov k dopravní nehodě. Dvě osoby skončily v péči záchranářů.

DOD a NA na D5_0225_HZSPK (1)
DOD a NA na D5_0225_HZSPK (1)

Krátce po poledni se stala dopravní nehoda na dálnici D5 na úrovni Málkovic na Tachovsku ve směru na Rozvadov.

Na místě se střetla dodávka a nákladní vozidlo. „Likvidujeme únik provozních kapalin,“ uvedl Petr Poncar, mluvčí hasičů.

Jak k nehodě došlo popsala mluvčí Dagmar Brožová, mluvčí policie. „Řidič (1989) vozidla Volkswagen Transporter jel v pravém jízdním pruhu, dostatečně se nevěnoval řízení a nesledoval situaci v silničním provozu před sebou a narazil přední částí svého vozidla do zadní části nákladního vozidla tovární značky Iveco, které řídil řidič narozený v roce 1974.“

„Oba řidiči byli převezeni do nemocnici z preventivních důvodů. Oba řidiči měli také negativní dechové zkoušky. Škoda na vozidle Volkswagen byla vyčíslena na 700 tisíc korun, na vozidle Iveco na 20 tisíc korun. Dopravní nehodu šetří policisté dálničního oddělení Ostrov u Stříbra,“ doplnila policejní mluvčí. 

„Oba muže transportovali záchranáři s lehkými zraněními do nemocnice ve Stodě," sdělila Andrea Divišová, mluvčí záchranné služby. 

Foto: HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT