10.05.2025 9:44
09.05.2025 12:04 09.05.2025 12:26
Složky IZS likvidují ve Starém Sedlišti následky dopravní nehody
09.05.2025 9:30
Víkend nabídne plno akcí po celém Plzeňském kraji
Na Javoru už sněží. Co přinese počasí po deštivém pátku?
Víkend je tady a po deštivém pátku má být kupodivu bez deště, alespoň v Plzeňském kraji. Podle nejnovější předpovědi meteorologů bychom se měli dočkat i sluníčka.
Páteční den přinesl už od rána do plzeňského regionu deštivé počasí a na Šumavu i srážky sněhové. Na Velkém Javoru v Bavorském lese nedaleko českých hranic už dokonce v pátek odpoledne sněží.
Srážky by měly postupně ustávat a o víkendu už by měly být jen ojedinělé.
Sobota má být v Plzeňském kraji většinou bez deště, teploty v maximech 11 °C, na Šumavě maximálně kolem šesti stupňů. Neděle už má přinést i sluníčko, zpočátku se budou ještě vyskytovat mlhy.
"Většinou polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení. Večer od západu přibývání frontální oblačnosti a později místy déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, nejvyšší denní 7 až 11 °C," zní nejnovější předpověď pro Plzeňský kraj od Českého hydrometeorologického ústavu na neděli.
Po víkendu by měly být teploty ještě vyšší, v maximech 13 °C.
Foto webkamera Gross Arber