16.06.2026 14:23
16.06.2026 11:09
Mamma Mia! Plzeň čeká nevídaná show, tančit budou i diváci - VIDEO
Pozor – tančit se bude nejen na jevišti, ale i v hledišti! Mrkněte na VIDEO v článku!
16.06.2026 10:19
Jak to aktuálně vypadá v Úněšovské? Byli jsme se podívat u sběrného dvora - FOTKY
Na Jedničce finišují úklidové práce, seče doplňuje sběr listí
Na území prvního plzeňského obvodu byla zahájena poslední letošní seč. Na trávníky tak naposledy vyjely sekačky, které kromě trávy sbírají i spadané listí.
Na území Plzně 1 začala poslední letošní seč, která se tentokrát pojí se sběrem spadaného listí. Jde o efektivní kombinaci, díky které se zjednodušuje údržba rozsáhlých travnatých ploch a zároveň zajišťuje čistota veřejných prostranství.
„Tento systém je pro náš obvod ekonomičtější, než kdybychom tak velkou plochu, jakou obhospodařujeme, shrabovali ručně. Stále však zůstávají místa, kde to jinak nejde, a tam se s hráběmi a lopatami vydávají naši pracovníci úklidu,“ uvedl první místostarosta Jedničky Miroslav Šuma, který má na starost oblast životního prostředí.
Sekačky vyjíždějí každý den kromě neděle, přičemž v případě deštivého počasí se práce přerušují. Pokud počasí nepřeje, seč se o tyto dny prodlužuje.
Úklid spadaného listí má nejen estetický, ale i praktický význam. Listí z trávníků totiž vítr často rozfoukává do okolí, třeba na chodníky, odkud je nutné ho dále zametat. Navíc jeho odstranění prospívá i samotným trávníkům – díky tomu se k nim dostane více světla a mohou lépe regenerovat. Jen pod stromy se listí nechává, aby tam posloužilo jako přírodní hnojivo.
foto: ÚMO Plzeň 1