QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

01.03.2024 20:00

Plzeň prohrála s Hradcem Králové

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Na Palubě Hamburk v Plzni naleznete novou výstavu

25.01.2024 8:11

Na vyhlídkové věži na Palubě Hamburk je k vidění nová výstava, která představuje plzeňské stavby.

Paluba Hamburk ilustrační QAP (1)

Až do konce března je v 1. patře vyhlídkové věže na Palubě Hamburk k vidění nová výstava. Představuje plzeňské stavby, které získaly ocenění v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje.

„Výstavu jsme připravili ve spolupráci s organizátory soutěže Stavba roku Plzeňského kraje s cílem představit kvalitní plzeňskou architekturu, která se netýká jen historických staveb. Velkou hodnotu městu přináší i současné zajímavé architektonické počiny, které si rovněž zaslouží pozornost obyvatel i návštěvníků města,“ řekla Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Výstava je přístupná zdarma od pondělí do soboty v čase 9 - 18 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin.

Výstava Plzeňské stavby roku představuje celkem 10 staveb, které vznikly v roce 2022 na území města Plzně a jejichž kvalitu a přínos ocenila i odborná porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022. Mimo to expozice diváky seznámí i s dalšími stavbami napříč Plzeňským krajem, které byly na ocenění nominovány.

Ocenění nejvyšší, tedy titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022, získala novostavba hlavní budovy Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, rekonstrukce Velké synagogy a Rabínského domu a bytová rezidence Hradišťská v Plzni. Mezi další oceněné stavby se pak řadí například rekonstrukce Semlerovy rezidence, nový bytový dům pro seniory, městská sportovní hala či brownfield proměněný na technologický park TechTower.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje se bude konat také letos, už po jednadvacáté. Od 27. února se do soutěže budou moci přihlásit stavby, které byly v kraji dokončeny nebo uvedeny do provozu v roce 2023.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi