QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY
18.09.2025 15:02
Nehoda na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje
Na silnici 20/I téměř na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje havarovalo jedno osobní auto. "Jednu osobu vyprostili hasiči z Mariánských Lázní. Dopravu řídíme kyvadlově," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.
18.09.2025 12:37
18.09.2025 9:56
Na Rokycansku došlo ke srážce osobního vlaku s motocyklistou - FOTKY
02.09.2024 17:35
02.09.2024 18:35
V pondělí 2. září došlo v Břasích ke střetu osobního vlaku s motocyklistou na přejezdu mezi stanicemi Stupno – Radnice.
K nehodě došlo okolo 16. hodiny na silnici 233 u obce Břasy na Rokycansku. Na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce.
Hasiči zajistili místo nehody a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Jednu zraněnou osobu si do péče převzali záchranáři. Ve vlaku se žádný cestující nezranil.
"Na místo vyjela zdravotnická výjezdová skupina a RV skupina s lékařem. Ošetřili jsme muže ročník 1984, kterého jsme následně transportovali na urgentní příjem FNL se středně závažným zraněním a četnými odřeninami," uvedl Lukáš Uherek, mluvčí záchranné služby.
V úseku mezi stanicemi Stupno – Radnice jezdí náhradní autobusová doprava. Podle Českých drah bude omezení trvat do 18:50 hodin.
AKTUALIZACE:
"Dnes krátce po 16.hodině na výjezdu z obce Břasy jel motorkář ročník 1984 na motocyklu Suzuki ve směru na Radnice a zřejmě nerespektoval světelné signalizační zařízení u železničního přejezdu a vjel před právě projíždějící osobní vlak, který jel z Rokycan," uvedla Eva Červenková, tisková mluvčí PČR.
Ve vlaku cestovalo šest osob a všichni vyvázli bez zranění.
"Strojvedoucí ročník 1994 i zraněný motorkář měli orientační dechové zkoušky na alkohol negativní. Přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají rokycanští policisté," dodala mluvčí PČR.
Foto HZSPK
SDÍLEJTE ČLÁNEK