Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Na rybníku v plzeňském Bolevci bude možné legálně rybařit

01.03.2023 11:18

Na městských sádkách u rybníku Košinář si bude možné koupit pověření k rybolovu. Košinář se tak stává jediným z rybníků plzeňské Bolevecké soustavy, kde bude možné si legálně zarybařit.

Rybník Košinář foto QAP

„Naposledy bylo možné legálně si ulovit rybu v oblasti boleveckých rybníků před 16 lety, a tak doufám, že rekreační rybolov na Košináři bude další z novinek, kterou Plzeňáci ocení a ve svém volném čase vyzkouší,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí

Rybolov bude spuštěn 3. března. Rybaření bude mít svá pravidla. ‚‚Celkový úlovek jednoho rybáře za jeden den nesmí přesahovat 5 kilogramů všech druhů ryb, z něho však může být nejvýše jeden kus některého z vybraných ušlechtilých ryb, jako jsou například kapr obecný, amur bílý, štika obecná, candát obecný nebo sumec velký. Bezprostředně po ulovení ryby, kterou si chce rybář ponechat, zapíše úlovek do přehledu, který automaticky dostane po zaplacení pověření,“ vysvětlil vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar.

Jaké jsou další podmínky?

  • Děti do patnácti let věku mohou manipulovat jen s jednou udicí, a to pod dohledem dospělé osoby, lov ryb z loděk není povolen.
  • Také rozdělávání ohňů, stanování, táboření a nocování je v prostoru okolí rybníku Košináře zakázáno.
  • Roční pověření pro zájemce o rybaření, odborně nazývané „těžba ryb na udici“, vyjde na městských sádkách na 5000 korun při maximálně deseti ponechaných rybách, sedmidenní na 3000 korun při maximálně dvou ponechaných rybách, dvoudenní (víkendová) na 1000 korun při maximálně jedné ponechané rybě a pokud si bude chtít příchozí zarybařit jen jeden den, zaplatí příchozí 500 korun v režimu chyť a pusť.
  • Po skončení platnosti musí rybář pověření vrátit na sádkách s řádně vyplněnými údaji o počtu ulovených ryb.
  • Otevírací doba na městských sádkách na Košináři je vždy v pátek od 12 do 14 hodin, mimo státní svátky. V tyto dny se budou vydávat povolení.
  • Lovit se může pouze v prostoru vyznačeném na mapce:

  • Během dubna, září, října a listopadu se tady mohou rybáři pohybovat mezi šestou ranní a devátou hodinou večerní.
  • Od května do srpna pak mezi čtvrtou hodinou ranní a desátou večerní.
  • Od začátku prosince do konce března je lov na Košináři zakázán.
  • Kontrolu rybářů provádí jednak pracovníci Správy veřejného statku města Plzně, kontrolovat mohou i strážníci Městské policie a Policie České republiky. Těm se musí rybář na vyzvání prokázat řádným povolením.

Foto ilustrační, mapa MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte