QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Skvrňanech nechá město Plzeň vybudovat desítky nových parkovacích míst

09.10.2023 14:11

Na přání místních obyvatel nechá město Plzeň vybudovat nová parkovací místa v ulici Terezie Brzkové na plzeňských Skvrňanech.

parkoviště Alice 3

Stavební úpravy začnou hned po ukončení sousední stavby OC Alice. Oproti původním 55 místům bude možné parkovat na 78 stáních, z nichž 4 budou pro invalidy.

První část stavby se uskuteční od 16. října do 15. prosince letošního roku za úplné uzavírky ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vojanova – Terezie Brzkové.

„Během této etapy dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci. Obyvatelé budou moci kromě parkoviště u obchodního centra Alice, které bude v době prací již dokončené a otevřené, zatím stále využívat provizorní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové,“ popsal náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„Uvědomujeme si, že se obyvatelé Skvrňan letos potýkají s jednou uzavírkou za druhou. Po této úpravě však dlouho volali a byla by škoda nevyužít možnosti, kterou město Plzeň nyní nabízí. V příštím roce by navíc mohla stavba kolidovat s případnou přestavbou stávajícího provizorního parkoviště. Prosíme proto o trpělivost,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Investorem stavby je město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně, cena stavby je 24,5 milionu korun s DPH.

Nová parkovací místa vznikají také ve vnitrobloku v části Lábkovy ulice. Kapacita parkoviště se navýší přibližně o 50 nových míst, opraví se chodníky a rozšíří zeleň. Více jsme informovali ZDE.

Foto ilustrační ÚMO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT