Na Šumavě -10 °C! Nejmrazivější ráno je za námi, čeká nás oteplení

18.10.2023 19:41

Zatím nejmrazivější ráno letošního podzimu jsme zažili dnes 18. října, a to na většině území České republiky. Na Šumavě bylo dokonce pod -10 °C. Jaké bude počasí následující dny? Čtěte nejnovější předpověď.

mrazik_prvni_foto QAP

"Noc na dnešek byla z nocí letošního podzimu nejstudenější. Teploty klesaly na +2 až -2 °C, ojediněle i níže. Na horách v mrazových lokalitách klesaly teploty na -5 až -9 °C, Kvilda Perla hlásila -10 °C," uvedl k atkuálním nočním teplotám Český hydrometeorologický ústav.

Na Šumavě byly dnes ráno hned na třech místech naměřeny teploty pod  -10 °C. Nejmrazivěji bylo na Kvildě, stanice Kvilda – Perla naměřila -10,8 °C (v roce 2003 to bylo zatím rekordních -15,4 °C). Podobná teplota panovala i na Rokytě.

Mrazivá rána podle nejnovější předpovědi už nás ale nečekají. Naopak, teploty mají stoupat, v sobotu dokonce bude na Plzeňsku až 19 °C.

Ve čtvrtek by se měly teploty phybovat mezi 12 až 15 °C, a to i na horách. Počítat ale musíme s mírným deštěm. Podobné počasí má být i poslední pracovní den.

V sobotu se ale teploty vyhoupnou až k dvacítce. Po celý víkend má být polojasno, v sobotu v maximech 19 °C, v neděli 16 °C.

ilustrační foto QAP.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT