QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na šumavském Špičáku napadl čerstvý prašan. Děti se mají na co těšit

03.02.2023 7:49

Na šumavském Špičáku napadlo za poslední dny minimálně 15 cm prašanu a sněhové podmínky opět pomohly otevřít další kompletní sjezdovky či jejich úseky. Děti si jarní prázdniny na Špičáku rozhodně užijí!

Špičák_lanovka_foto SkiBike Špičák

Na sjezdovkách aktuálně leží minimálně 45 centimetrová upravená vrstva sněhu a leckde je ho už i přes 1 metr. „Od pátku 3. února se lyžuje už na celé jedničce Turistické (1805 m) a trojce Slalomové (1405 m). Na dvojce U Zalomeného nám chybí už jen horní úsek s nejstrmější částí, ale ten se dá objet. Na Spodní Šanci pak v sobotu nabídneme už i měřený slalom, který si užívají hlavně děti,“ říká k čerstvým novinkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Už dříve byl v provozu zhruba 200metrový úsek s vlekem k a od hlavního parkoviště, sjezdovky s vleky pod hotelem Sirotek a dětské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Hanička. Večerní lyžování se koná každou středu, pátek a sobotu od 18,30 hodin na Spodní Šanci.

Pololetní prázdniny jsou tu. Špičák očekává velký zájem lyžařů. „Vzhledem k očekávané vyšší návštěvnosti během pololetních a začínajících jarních prázdnin chceme lidem doporučit, aby třeba zbytečně nestáli fronty u kas na skipasy. Přes e-shop na našem webu je pořídí z domova a o 5 procent levněji,“ radí lyžařům Vladimír Kasík.

Špičák aktuálně:

Dnes: 0.6 °C

Aktuálně na vrcholu: -1.2 °C

Aktuálně v údolí: 0.5 °C

Zítra: -2.5 °C

Pozítří: -3.0 °C

Sníh / nový: 50/30 cm

Sjezdovky / v provozu: 16/13

Vleky / v provozu: 8/5

 

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte