Národní park Šumava apeluje na lidi před nadcházejícím velikonočním víkendem

08.04.2020 18:30

Blíží se velikonoční víkend a šumavský národní park se obává nájezdu turistů. "Bohužel, zkušenosti z uplynulého víkendu nás nutí k tomu, abychom znovu informovali veřejnost," zní z parku.

jezero Laka_QAP_cz foto (13)

Upozornění NP Šumava:

Česká republika se stále nachází v nouzovém stavu, v rámci kterého se může cestovat pouze velmi omezeně, například do zaměstnání nebo na nákupy či k doktorovi. I tak ale v uplynulém víkendu navštívily Národní park tisíce návštěvníků a předpokládáme, že i přes pokračující restrikce tomu nebude jinak ani o nadcházejícím prodlouženém velikonočním víkendu. A proto jen připomínáme, že veškerá informační a návštěvnická centra Národního parku Šumava jsou uzavřena. Uzavřeny jsou i výběhy s vlky, jeleny i rysy. Mimo provoz je také veškerá návštěvnická infrastruktura v obcích NP Šumava.

Naopak strážci Národního parku Šumava jsou neustále v terénu. V tomto ohledu připomínáme, že na území NP Šumava je možné parkovat pouze na vyhrazených parkovištích a parkovacích plochách (mnohá parkoviště jsou uzavřena). Parkováním mimo tyto vyhrazené plochy se řidiči vystavují pokutě ve výši až několika tisíc korun. A samozřejmě stále platí to, že vstup do klidových území NP (v terénu značeno jako 1. zóna) mimo vyhrazené stezky, je zakázán.

Žádáme vás však, abyste dbali vydaných nařízení Vlády ČR v rámci nouzového stavu a nezvyšovali svým cestováním riziko nákazy novým typem koronaviru Covid-19.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT