QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Návštěvníky Škoda sport parku čeká omezení, Vodárna Plzeň opraví vodovodní uzel

25.10.2023 10:49

Vodárna Plzeň a.s. v následujících dnech zahájí práce na důležité stavbě, která se dotkne doudleveckého Škoda sport parku.

škoda sport park vodárna staví_1023_Vodárna Plzeň

„Pracovat budeme na obnově vodovodních šoupat v místě stávajícího vodovodního uzlu, který je zásadním místem pro zásobování vodou zejména pro vodojem Sylván a vodojem Sytná. První z nich zásobuje vodou území Lochotína, Bolevce, Zavadilky, Bílé Hory nebo Radčic, druhý Košutku, Třemošnou, Zruč-Senec, Českou Břízu, Druztovou, Dolany nebo Chotíkov. Na Borských polích se ještě odděluje potrubí zásobující Nýřansko (Tlučná, Nýřany, Blatnice, Myslinka, Kamenný Újezd, Úherce, Zbůch, Líně),“ uvádí Dana Veselá, mluvčí Vodárny Plzeň.

Na návštěvníky čeká omezení, práce si vyžádají zvýšenou pozornost a opatrnost chodců a cyklistů.

„Konkrétní práce se budou odehrávat poblíž skateboardového hřiště a blízké cyklostezky. Dojde tu k výměně celého uzlu z vodovodních řadů DN 800 a DN 600 včetně osazení nových uzávěrů a částečnému odbourání a zrušení stávající armaturní šachty včetně stávajících vodovodů a části betonových bloků,“ dodala Dana Veselá.

Práce budou zahájeny po předání staveniště dne 30. října 2023 a skončí podle klimatických podmínek v průběhu letošního prosince.

Foto Vodárna Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy