Nevyužívaná lávka z Bor překlene rokli u Radobyčic, je součástí nové cyklostezky - FOTKY

21.06.2024 17:34

Lávka, která bývala na Borech a po postavení tramvajové trati již neměla využití, byla převezena ve čtvrtek 20. června na místo u budované cyklostezky z Radobyčic do Útušic. Tam překlene tzv. Lahošťskou rokli. Lávka je součástí nově budované cyklostezky, pěší a cyklisté by se po novém úseku greenway Úhlava měli projít a projet již na počátku letních prázdnin.

DSC_0059
DSC_0059DSC_0061DSC_0062DSC_0067DSC_0070DSC_0071TZ_240620_MAPA_GW Úhlava-V Lahošti+návaznost_byRAMAP_FINDSC_0039DSC_0049DSC_0054DSC_0055

„Nový úsek greenway Úhlava začíná v křížení ulic Zářivá a Nad Strání na jižním okraji Radobyčic. Nahrazuje polní cestu k rokli, po které dosud jezdili majitelé chat na kra. ji svahu nad řekou,“ uvedl Jan Kuneš, který koordinoval projektovou přípravu stavby

Celková délka stezky je 850 metrů, šířka 4,5 metru, a to včetně lávky přes rokli v Lahošti, kde končí katastrální území města Plzně a začíná katastr obce Útušice. Délka nosné konstrukce lávky je 39,5 metru.

Původně tato konstrukce přemosťovala komunikaci I/27 na Borských polích v Plzni. S výstavbou prodloužení tramvajové trati na Borská pole byla lávka demontována a nahrazena mostem pro tramvaje. Od té doby na své nové místo čekala u polní cesty jen kousek od dálnice D5.

Nový úsek stezky pro pěší a cyklisty s lávkou přes rokli je nejjižnějším úsekem greenway Úhlava na území Plzně.

„Jde o další úsek plzeňských greenways, který nabídne cyklistům alternativu bezpečného dojezdu do Plzně po stezce místo po silnici. Na stávající komunikaci z Útušic do Radobyčic totiž v posledních letech silně vzrostl provoz. Nový úsek navazuje na již hotové cyklistické propojení z Radobyčic do Hradiště,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

foto: Město Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy