QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ohňostroje v Plzni budou tiché, dohodli se na tom představitelé města a obvodů

14.11.2023 10:24

Ohňostroje na akcích, které pořádá město Plzeň nebo městské obvody, budou nově tiché, tedy bez výbuchů, informoval o tom Magistrát města Plzně.

DSC_9731

Nově budou všechny městské ohňostroje tiché, dohodl se na tom primátor města Plzně Roman Zarzycký s jednotlivými starosty a dohoda byla uzavřena i s provozovateli trhů.

„Jsem rád, že se mi podařilo domluvit se starosty na tom, že od teď budou všechny ohňostroje na městských akcích tiché. Považuji to za přívětivou variantu, která potěší příznivce pyrotechniky, ale bude ohleduplná i k seniorům, rodinám s dětmi a samozřejmě i ke zvířecí populaci,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Dohoda se týká i novoročního ohňostroje, který pořádá centrální plzeňský obvod a také ohňostroje v rámci zahájení adventních trhů.

Tichý ohňostroj chystá první, třetí a čtvrtý městský obvod. Ostatní obvody pak ohňostroje neplánují.

„Starostka Ivana Bubeníčková a starosta Tomáš Soukup už s tichými ohňostroji počítali, takže jsme si jen potvrdili, že touto cestou půjdeme i nadále. Velmi bych chtěl poděkovat starostovi Trojky Davidu Procházkovi, který mně toto slíbil i u novoročního ohňostroje. David navíc tichý ohňostroj vyjednal i s provozovateli adventních trhů,“ doplnil primátor Roman Zarzycký.

Na rozdíl od klasického hlučného ohňostroje světlice u tichého ohňostroje vydávají zvuk pouze při výmetu, při explozi na obloze už ale žádný hluk nevytváří.

Kromě novoročního ohňostroje bude vůbec první tichý ohňostroj také při zahájení adventních trhů, které se veřejnosti poprvé otevřou 23. listopadu.

„Adventní trhy na náměstí Republiky jsou otevřeny všem Plzeňanům. Město Plzeň i centrální plzeňský obvod jsou pro nás stálým partnerem, proto jsme jejich požadavku vyhověli. V tuto chvíli tedy mohu potvrdit, že ohňostroj, který se uskuteční při zahájení adventních trhů 23. listopadu v 18 hodin, bude tichý,“ uvedl Jaroslav Strohschneider z pořádající firmy.

Město Plzeň se navíc aktuálně zabývá úpravou vyhlášky, která by řešila širší regulativ například v centru města nebo v přírodních lokalitách. Její přesné obrysy budou známy po právních analýzách.

Foto ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT