14.11.2025 21:21
Indiáni prohráli v Karlových Varech
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:2
14.11.2025 21:21
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:2
14.11.2025 17:24
14.11.2025 10:43
Nosné konstrukce mostu Generála Pattona se musí zbourat a nahradit novými. Místo dvou stávajících částí vzniknou po rekonstrukci na základech tři samostatné, na kterých budou oddělené lávky pro pěší.
Už několik týdnů je jisté, že město bude muset od Ředitelství silnic a dálnic ČR převzít do svého vlastnictví část mostu, po které vedou tramvajové koleje. Ty totiž městu už patří. V budoucnu to znamená, že se Plzeň sama musí starat o její údržbu.
Plzeňští zastupitelé už schválili převedení tramvajové části mostu - jedná se ovšem o budoucí stavbu, která vznikne až po opravě a její hodnota bude kolem 90 milionů korun. Ze své kasy pak město Plzeň zaplatí stavbu lávky pro pěší za přibližně 25 milionů korun.
Ředitelství silnic a dálnic ČR bude financovat zbývající část opravy, která zahrnuje demolici nosné konstrukce a stavbu nové. Původní zůstanou jen základy a opěry mostu.
Po dobu oprav bude most vždy z části přístupný pro motoristy, pro chodce postaví radnice provizorní lávku.