QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňané, pozor! Voda z pramenů na Roudné není pitná

06.07.2023 15:09

Malebné zákoutí na Roudné v Plzni ukrývá prameny. Voda z nich však není už několik let pitná. Nic se na tom nemění ani po letošní kontrole, informoval o tom první plzeňský obvod.

Kunčin pramen_Roudná_ilustrační_0723_QAP
Kunčin pramen_Roudná_ilustrační_0723_QAPKunčin pramen_Roudná_ilustrační_0723_QAP1

Pozor! Voda z pramenů na Roudné ani ze studánky Petrovka není pitná. „Zjistili jsme, že voda nevyhovuje požadavkům pro pitnou vodu podle platné normy, a to ani po tepelné úpravě,“ upřesnila vedoucí Odboru životního prostředí a dopravy ÚMO Plzeň 1 Romana Tomašuková.

Výsledky rozboru:

  • Vzorek vody z levého pramene na Roudné (při čelním pohledu) v hodnocených ukazatelích nevyhovuje příslušné legislativě. Překračuje limit stanovený platnou legislativou v těchto ukazatelích: konduktivita (127) a pH (6,4).
  • Vzorek vody z pravého pramene na Roudné (při čelním pohledu) v hodnocených ukazatelích nevyhovuje příslušní legislativě. Překračuje limit stanovený platnou legislativou v těchto ukazatelích: konduktivita (127).
  • Vzorek vody ze studánky Petrovka v hodnocených ukazatelích nevyhovuje příslušné legislativě. Překračuje limit stanovený platnou legislativou v těchto ukazatelích: barva (23), Escherichia coli (6), koliformní bakterie (7), Fe – železo (2,47) a pH (6,3).

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new