Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská teplárenská ukončila vytápění plzeňských domácností

23.05.2024 10:30

Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu.

radiator-250558_1920

S ohledem na příznivé klimatické podmínky přerušila Plzeňská teplárenská ke čtvrtku 23. května vytápění plzeňských domácností. „Pokud by ovšem došlo k nenadálému poklesu venkovních teplot, jsme připraveni dodávky tepla obnovit. Dle vyhlášky končí otopné období 31.5.2024," zní z Plzeňské teplárenské.

Začátek topné sezony 2023/2024 se poprvé v historii posunul do měsíce října, Plzeňská teplárenská zahájila vytápění až 6. října 2023.

„Vzhledem k tomu, že letošní topná sezona je zatím historicky nejteplejší za celou dobu měření v plzeňské teplárně, došlo v odběru tepelné energie k úsporám v průměru až kolem 5%“, uvedl generální ředitel společnosti Václav Pašek.

Jak potvrdil výrobní ředitel společnosti Jan Skřivánek, plzeňská teplárna je jako každoročně připravena během letních měsíců (1.6. - 31.8.), na základě vývoje počasí, operativně zahajovat temperování u objektů, které daly souhlas s letním vytápěním.

„Statutární zástupci společenství vlastníků, nebo majitelé nemovitostí mohou zaslat volnou formou souhlas s letním vytápěním na e-mailovou adresu Plzeňské teplárenské inbox@plzenskateplarenska.cz nebo souhlas zadat přes zákaznickou zónu," dodala mluvčí teplárny.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte