Plzeňští strážníci testují nový elektromobil - FOTKY

02.05.2023 9:56

Městská policie Plzeň dočasně rozšířila svůj vozový park o nový elektromobil. Vozidlo, které má městská policie na půl roku zapůjčené primárně poslouží k přepravě strážníků při plnění jejich pracovních úkolů.

elektromobil MPP_plzen.eu
elektromobil MPP_plzen.euelektromobil MPP_plzen.eu1.jpgelektromobil MPP_plzen.eu.3elektromobil MPP_plzen.eu.2

Slavnostní předání vozu s elektrickým pohonem se konalo ve čtvrtek 27. dubna 2023 před budovou plzeňské radnice. „Městská policie kráčí v souladu s trendem zlepšování kvality životního prostředí a zdraví obyvatel města Plzně. Impulsem pro pořízení elektromobilu bylo také prvotní seznámení s elektrickým typem pohonu a testováním pro potřeby výkonu služby. Městská policie Plzeň podnikla již v minulosti několik kroků vedoucích ke snižování negativních dopadů na životní prostředí na území města, a to zejména nákupem vozidel s nízkými emisními limity látek znečišťující ovzduší v reálném provozu,“ řekl velitel Městské policie Plzeň Petr Nováček.

Pořízení elektromobilu ocenil i radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer: "Oceňujeme, že do vozového parku Městské policie Plzeň bude zařazen vůz s elektrickým pohonem. Město dlouhodobě podporuje vozidla s nízkými emisními hodnotami, jejichž užívání pak vede ke zkvalitnění městského ovzduší.“ 

Foto plzen.eu

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi