07.05.2025 12:00 07.05.2025 20:18
07.05.2025 18:55
Doprava u Makra bude o víkendu omezena, mění se i zastávky MHD
06.05.2025 14:16
Do Plzně přijeli belgický král Filip a český prezident Petr Pavel
Zúčastnili se pietního aktu Díky, Ameriko!
Po Plzni bude umístěno 160 nových cyklostojanů. Víme kde
Po celé Plzni jsou instalovány nové cyklostojany. Některé nahradí starší typy, některé budou umístěny v lokalitách, kde stojany dlouhodobě chyběly.

„V těchto dnech provádí Správa veřejného statku města Plzně montáž 160 nových cyklostojanů po celé Plzni. Moderní konstrukce pro opření a uzamčení kola o jeho rám nahrazují starší nevhodné typy pro držení kola za ráfek. Na mnoha místech dosud stojany nebyly vůbec,“ informoval Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.
Nové stojany budou umístěny do okolí škol i turistických cílů. Najdete je například na náměstí Republiky, u areálu Škodaland nebo třeba u plzeňské Šeříkovky. Kolem 40 stojanů bylo již úspešně namontováno. Mapu již nainstalovaných stojanů naleznete zde.
U 160 nových cyklostojanů pro Plzeň to dle náměstka primátora ale nekončí. „Další stojany, a také kryté cykloboxy, budou následovat. Chci Plzeň pro cyklisty vstřícnější,“ dodal Aleš Tolar.
Foto Aleš Tolar