04.07.2026 17:26
03.07.2026 14:25
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
03.07.2026 11:00
PÁTRÁNÍ: Z dobřanské psychiatrie utekl pacient! Nevrátil se z vycházky
Po zimě se vrací stavební práce na silnici I/26 u Draženova
Po zimní pauze se obnoví práce na opravě silnice I/26 a okružní křižovatky u Draženova na Domažlicku. Řidiči se musí připravit na dopravní omezení.
U Draženova na Domažlicku zahájilo Ředitelství silnic a dálnic na konci října 2025 opravu silnice I/26 a kruhového objezdu. Příští týden se po zimní přestávce opět rozběhnou práce na opravě povrchu.
Řidiči tak musí počítat s omezením provozu zejména v prostoru okružní křižovatky a na silnici I/26. “Komunikaci stejně jako v loňském roce nebude nutné zcela uzavírat a provoz v místě stavby bude veden kyvadlově,” uvedl Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Doplnil také, že bez omezení by měl být řešený úsek opět průjezdný v první polovině května.
Při opravě okružní křižovatky dojde k výměně asfaltového krytu okružního pásu a ke kompletní úpravě zpevněné krajnice. „Stávající betonové tvarovky, které jsou ve špatném stavu, budou odstraněny a nahrazeny novou asfaltovou krajnicí. Opraven bude i středový prstenec křižovatky - po kontrole jeho železobetonové desky bude buď zachována, nebo v případě potřeby nově vybudována. Prstenec křižovatky bude následně znovu vydlážděn," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic v říjnu 2025.
Více se dočtete v článku ZDE.
Foto: ilustrační