Pořádková jednotka nacvičovala zásah proti rozzuřenému davu

22.06.2013 8:37

Zákrok v objektu proti osobám s agresivním chováním s použitím donucovacích prostředků si nacvičili policisté na letišti v Líních. Jejich asistenty se při cvičení stali také studenti.

02 – kopie
02 – kopieIMG_4104IMG_4130IMG_4232IMG_4305 – kopie

V pátek 21. června se prostory letiště v Líních doslova hemžily policisty. Strážníci pořádkové jednotky zde nacvičovali různé formace a taktiky zásahů proti výtržníkům, jejich eliminaci a zadržení pachatelů výtržností.

Aktivně se celé akce zúčastnili také studenti ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické společně se studenty Střední odborné školy ochrany osob a majetku, kteří secvičili se strážníky různé formace.

Studenti ze Střední zdravotnické školy si pro strážníky navíc připravili různá namaskovaná zranění, které následně strážníci museli ošetřit v rámci 1. pomoci.

Členové pořádkové jednotky secvičili zákrok v objektu, kde se ukrývaly osoby s agresivním jednáním. Tyto osoby sehráli studenti z výše jmenovaných škol a příslušníci Vězeňské služby ČR, kterým následně členové pořádkové jednotky zabránili v pokračování protiprávního jednání a proti kterým bylo použito donucovacích prostředků.

"Strážníci pořádkové jednotky MP Plzeň měli možnost více si zdokonalit různé odváděcí páky a celkově si nanečisto nacvičit zásah proti rozzuřenému davu sportovních fanoušků nebo demonstrantů, kteří porušují zákon či morální etiku. Účelem tohoto cvičení je zneškodnit agresivní osoby a zároveň se naučit správnou taktiku jednání, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním osob či škodě na majetku," uvedla metodička prevence kriminality Andrea Vlčková.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT