QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Požár kamionu zastavil provoz na dálnici D5

16.09.2015 21:19     17.09.2015 10:14

Rozsáhlý požár nákladního auta, které převáželo papír, zastavil v noci na čtvrtek provoz na dálnici D5. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

FOTO_HZSPK_požár vozu na D5

Řidiči, kteří projížděli ve středu večer a během noci po dálnici D5 na Rozvadov, museli počítat s velkými problémy. Několik hodin likvidovali hasiči za Benešovicemi rozsáhlý požár kamionu. Dálnice musela být dokonce uzavřená. Plně byl provoz na dálnici obnovený až v časných ranních hodinách ve čtvrtek.

K požáru došlo na 121. kilomteru směrem na Rozvadov zhruba dva kilometry za sjezdem na Benešovice. "Po osmé hodině večer začal hořet na dálnici D5 ve směru na Rozvadov nákladní vůz značky Iveco. Na 121. kilometru proto byla na půl hodiny zcela uzavřena dálnice ve směru na Rozvadov a k částečné obnově provozu pak došlo před 21 hodinou. Řidiči mohli k jízdě využít levý jízdní pruh. Provoz byl zcela obnoven po odstranění následků požáru v jednu hodinu po půlnoci," řekla k průběhu odstraňování následků požáru mluvčí policie Jana Tomková.

Celou událost dál řeší vyšetřovatel hasičů. Zatím to ovšem vypadá, že za škodou, která se vyšplhala na téměř čtvrt milionu bude technická závada na autě. Požár řidičům na dálnici D5 poměrně radikálně znepříjemnil cestu. Během zásahu se na dálnicik tvořily celkem dlouhé kolony.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24