Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Práce na opravě průtahu obcí Nezvěstice pro letošní rok končí – FOTKY

27.09.2023 9:31

Práce na opravě hlavní trasy na I/19 v Nezvěsticích začaly v srpnu. Stavba je rozdělena do několika etap, ta další přijde v novém roce.

oprava Nezvěstice_0923_ŘSD (5)
oprava Nezvěstice_0923_ŘSD (5)oprava Nezvěstice_0923_ŘSD (1)oprava Nezvěstice_0923_ŘSD (2)oprava Nezvěstice_0923_ŘSD (3)

„Po zimní přestávce pokračovaly v centrální části obce (v úseku od mostu přes řeku Úslavu až po železniční podjezd) práce na opravě vozovky. Během této stavební sezóny došlo například k dokončení přeložky kanalizace, úpravám chodníků a veřejného osvětlení po celé délce úseku a k následné pokládce nového povrchu komunikace,“ uvedl Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Během provádění prací byl provoz stavbou povětšinou veden kyvadlově jedním jízdním pruhem. Nyní už je silnice na průtahu Nezvěstic průjezdná bez výraznějších omezení.

„Práce nyní budou probíhat v podstatě pouze v okolí hlavního tahu. Během zimního období bude pokračovat stavba parkoviště v centru obce a začít by měly i práce na úpravě splaškové kanalizace, které budou pokračovat i v následujícím roce,“ popsal mluvčí ŘSD.

Adam Koloušek dále uvedl, že v roce 2024 bude akce I/19 Nezvěstice dokončena výstavbou nové okružní křižovatky na vjezdu do Nezvěstic ve směru od Plzně a opravou vozovky až k železničnímu přejezdu.

Pro Ředitelství silnic a dálnic ČR za stavbu zaplatí 89,6 mil. Kč bez DPH.

Foto ŘSD

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT