Provoz zimního nocoviště v Plzni se prodlužuje

03.01.2026 8:41

Vlivem mrazivého počasí, který panuje v Plzeňském kraji, dochází k prodloužení provozu nouzového nocoviště v Plzni.  

bd8e9cce-a072-430f-9900-a7da4de6e03d

Provoz zimního nocoviště byl obnoven ve čtvrtek 25. prosince. Vzhledem k nízkým teplotám, které panují v regionu, se provoz nocoviště prodlužuje. "Provoz zimního nouzového centra je prodloužen minimálně do 9. 1. 2026 do 8:00 hodin," uvedl Český červený kříž na sociální síti.

Nouzové nocoviště slouží lidem bez přístřeší v období mrazů a poskytuje bezpečné zázemí během noci. Mohou zde využít nocleh na lehátkách, k dispozici mají deky a spacáky, hygienické zázemí včetně sprch a toalet, teplý nápoj a polévku, základní zdravotní péči i sociální poradenství.  

Otevřeno je v nočních hodinách, zhruba od 20:30 do 8:00, a to i pro osoby se psem. Kapacita centra je až 75 míst. 

Nouzové centrum má jasně daná pravidla. Platí zde zákaz alkoholu, drog a kouření. Je nutné dodržovat noční klid. Na jejich dodržování dohlížejí sociální pracovníci, v okolí centra bývá aktivní také dohled městské policie. 

Provoz zajišťuje Středisko křesťanské pomoci Plzeň ve spolupráci s dalšími organizacemi, zdravotní dohled obstarává tým Street Medicine Českého červeného kříže Plzeň. 

Foto: ilustrační ČČK Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
QAP PF 2026_silvestr 300_300jpg
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT