Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Regionem projede první část konvoje americké armády

08.09.2015 14:48

Už ve středu 9. září dopoledne projede přes Rozvadov do Plzeňského kraje první část takzvané Dunajské jízdy. Americká armáda se bude také po dálnici D5 v příštích dnech přesouvat na cvičení do Maďarska. Přinášíme podrobnosti!

FOTO_Pavel Němeček (4)

Po několika měsících projede regionem opět konvoj americké armády. Jako první vjede přes Rozvadov na dálnici D5 předsunutá rekognoskační část konvoje takzvané Dunajské jízdy. Ta bude čítat zhruba dvě desítky aut. Samotný konvoj projede přes dálnici směr Vyškov v závěru víkendu.

Předsunutá část konvoje, která jako první vjede do regionu, bude čítat víc jak 20 vozidel a zhruba šest desítek vojáků. "Předpokládané zahájení přesunu rekognoskačního a logistického týmu po území České republiky je na hraničním přechodu v Rozvadově dne 9. září v 10 hodin. Předpokládané ukončení přesunů prvního dne ve Vyškově je po 22. hodině," řekla QAPu mluvčí Generálního štábu Armády České republiky Jan Šulc.

Předvoj se bude opět vracet zpět do Německa 11. a 12. září. Teprve v závěru víkendu pak dojde na samotný přesun hlavní částo konvoje. "Přesun hlavních sil jednotky v počtu do 150 vozidel a 550 osob se uskuteční ve dnech 13. a 14. září. Příslušníci amerických ozbrojených sil stráví při přesunech na území České republiky vždy méně než 48 hodin. Trasa přesunu se uskuteční po ose Rozvadov, Praha, Brno, Vyškov a Lanžhot. Přesun hlavních sil bude rozdělen do 6 kolon s časovými odstupy pro zajištění maximální bezpečnosti a plynulosti ostatní dopravy," dodává Jan Šulc s tím, že jednotky budou doprovázené vojenskou policií i státní policií. Přesný harmonogram přesunu hlavní části konvoje armáda teprve zveřejní.

Americká armáda se přes naše území přesouvala také na začátku dubna v rámci takzvané Dragoon ride. Tehdy došlo i na setkání s občany. Obdobné akce se tentokrát nechystají.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT