QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Řidič čelně naboural, ujel od nehody a opět naboural. Do Tachova v noci letěl vrtulník

07.07.2023 9:00

K dopravní nehodě 3 osobních automobilů došlo ve čtvrtek 6. července krátce před půlnocí v Plzeňské ulici v Tachově.

Vrtulník

„V ulici Plzeňská, ve směru jízdy od obce Tisová, řídil neznámý řidič vozidlo Audi. Z dosud nezjištěného důvodu vybočil ze svého směru jízdy a čelně se střetl s vozidlem Škoda, které jelo od centra obce Tachov k obci Tisová. Řidič vozidla Audi pokračoval v jízdě směrem do centra obce, po několika metrech sjel k levé straně komunikace, následně se stočil vpravo a v jízdním pruhu vedoucím do obce Tachov narazil do boku jedoucího automobilu Toyota,“ popsala situaci mluvčí policie Iva Vršecká.

Policisté museli dva účastníky nehody vypátrat. „Z vozidla Audi utekly dvě osoby, které policisté následně vypátrali (ročník 1995 a 1991). Řidič vozidla Škoda (ročník 1974) a jeho spolujezdci (ročník 2003, 2003, 2006) utrpěli při nehodě zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření, stejně jako řidič vozidla Toyota (ročník 1979)," uvedla mluvčí.

Pro jednoho z účastníků nehody letěl vrtulník. „Z místa jsme transportovali 3 muže ročník 2006, 2003 a 1979 s lehčími zraněními do Stodské nemocnice. Muže 19 let jsme transportovali se středně těžkým zraněním při vědomí na akutní příjem FN Lochotín cestou LZS,“ uvedla Mária Svobodová, mluvčí záchranné služby.

„Dechová zkouška byla u jednoho z účastníků cestujícím ve vozidle Audi pozitivní, hodnota činila 0,85 promile alkoholu v dechu. Následně se tato osoba podrobila testu na návykové látky, který ukázal pozitivní výsledek u látek amfetamin a THC. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu muž (ročník 1995) odmítl,“ řekla Iva Vršecká.

Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT