07.12.2025 19:05
07.12.2025 9:15
Čtěte nejnovější předpověď pro Plzeňský kraj
05.12.2025 21:41
Plzeň má nový rekord!
Řidič na Tachovsku usnul za volantem a narazil do mostu - FOTO
Dopravní nehoda osobního auta ve Starém Sedlišti na Tachovsku se neobešla bez zranění. Podle policie měl řidiče přemoci mikrospánek.
K nehodě osobního vozu došlo v pondělí 13. října krátce před jednou hodinou odpoledne v obci Staré Sedliště na Tachovsku. „Řidič (ročník 1980) osobního vozidla Škoda jel v obci Staré Sedliště ve směru na obec Bor, kdy z dosud nezjištěných příčin, pravděpodobně vlivem mikrospánku, měl s vozem vyjet vpravo mimo komunikaci, kde pravou přední částí auta havaroval do konstrukce mostu, čímž došlo k převrácení vozidla na levý bok,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Barbora Šmaterová.
Na místě zasahovali také hasiči a záchranáři. „My jsme zajistili místo nehody a poskytli řidiči předlékařskou pomoc,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.
„Muže, ročník 1980, jsme transportovali do zdravotnického zařízení s lehkým poraněním v oblasti horní končetiny,“ doplnil mluvčí záchranky Martin Štěpán.
Dechová zkouška na alkohol byla podle policie negativní a škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc korun. „Bližšími okolnostmi nehody se nadále zabýváme,“ uzavřela Šmaterová.
Foto HZSPK

