Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Rokycanští sportovci se dočkají pumptracku a nového úseku cyklostezky

26.07.2023 8:19

Vedení města Rokycany nechá v jižní části města vybudovat pumptrack. Zároveň se sportoviště společně se skateparkem napojí na cyklostezku v úseku Šťáhlavská – Kotelská.

pumptrack Plzeň_QAP (11)
pumptrack Plzeň_QAP (11)PumptrackPumptrack 2Pokračování cyklostezkyBudoucí napojení směrem ke ŠťáhlavskéPumptrackSkate park 2

Město Rokycany postaví v blízkosti současného skateparku nový pumptrack a část cyklostezky u Rakovského potoka v úseku Šťáhlavská – Kotelská. Nová infrastruktura by měla být hotova ještě v letošním roce.

„Celkové náklady na investici jsou 5,9 milion korun s DPH. Město získalo na vybudování dotaci od Plzeňského kraje, a to ve výši jeden milion korun z programu Podpora výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované doprovodné cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji v roce 2023. Pumptrack vybudujeme v sousedství současného skateparku v Kotelské ulici, a tím rozšíříme sportovní vyžití pro naše občany,“ uvedl starosta města Rokycan Tomáš Rada.

Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo, skateboard, longboard, koloběžky nebo brusle, nejmenší mohou vyzkoušet pumptrack na odrážedlech nebo koloběžkách. „Pumptrack o délce dráhy 46 metrů a velikosti 46x16 metrů bude uzavřený, uměle vytvořený okruh tvořený 22 vlnami a 6 klopenými zatáčkami. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Věřím, že ho využije široká veřejnost,“ vysvětlil místostarosta města Jiří Sýkora.

Práce na nové sportovní infrastruktuře města začnou v polovině srpna.

Součástí projektu je i realizace novostavby dvou samostatných místních komunikací. Jedná se o novostavbu místní komunikace veřejně přístupné se společným pohybem chodců, cyklistů. Vybudováním více než 300 metrů místních komunikací se napojí pumptrack na ulici Na Cvičišti u plochy skateparku.

Současně se do území se sportovním zázemím přestěhuje ohniště s lavičkami ze Šťáhlavské ulice.

Město vybudováním pumptracku rozšíří sportovní infrastrukturu města. V současnosti je zároveň ve výstavbě multifunkční hřiště u zimního stadionu, které bude sloužit především házenkářům a florbalistům. Psali jsme ZDE.

Technické údaje nového pumptracku:

  • Okruh A – velikost 20x14 m, délka dráhy 50 m, počet klopenek, zatáček: 3, počet vln: 3
  • Okruh B – velikost 20x10 m, délka dráhy 44 m, počet klopenek, zatáček: 3, počet vln: 9
  • Propojka – délka dráhy 20 m, počet vln: 4
  • Výška vln - 0,4 m až 0,6 m, klopenky do 1,2 m, délka dráhy skoků – pump jump – 34 m
  • Počet skoků 2, šířka dráhy 1,8m, šířka dráhy skoky 2,5 m
  • Plocha upravovaného území zeminou pro dráhy pumptracku 710 m2
  • Počet uživatelů: 5 až 15 osob

Foto ilustrační QAP, město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT