QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Roman Zarzycký: Začíná nová doba vztahů mezi Plzní a Plzeňským krajem

20.10.2022 9:31

Nový primátor města Plzně přijal prvního oficiálního hosta na radnici. V salonku primátora se sešel s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem.

Zarzycký_Špoták_návštěva_1022_MMP

Setkání primátora a hejtmana se uskutečnilo ve středu 19. října na plzeňské radnici. „Pogratuloval jsem panu primátorovi k jeho nové funkci. Jelikož spolupracujeme jako kolegové na krajském úřadě a známe se velmi dobře, tak věřím, že naše spolupráce bude pokračovat. Je řada oblastí, v nichž se Plzeň a Plzeňský kraj protínají. A toto je potřeba rozvíjet. Chceme, aby šlo o vyrovnané partnerství. Tedy ne o takové, jaké bylo v minulosti, kdy si jedna či druhá strana myslela, že se jedná o kolonii toho druhého,“ řekl hejtman Rudolf Špoták.

„Začíná nová doba vztahů mezi městem Plzní a Plzeňským krajem. Setkání s panem hejtmanem symbolizuje partnerství a dobré vztahy mezi oběma stranami, které byly v předešlých letech často konkurenty. Jsem přesvědčen, že vzájemná spolupráce přinese potřebnou synergii, ze které budou těžit město, kraj i všichni občané,” reagoval primátor Roman Zarzycký.

Na setkání se mimo jiné diskutovalo o bývalých městských lázní, které by chtěl Plzeňský kraj zachránit. Podle Romana Zarzyckého má řada Plzeňanů k této památkově chráněné budově citový vztah a město Plzeň se chce na revitalizaci chátrajícího komplexu podílet. „V okamžiku, kdy bude jasná struktura financování revitalizace, tak se budeme bavit o tom, jak moc velká participace města na ní bude,“ dodal primátor.

Od svého partnera, tedy Plzeňského kraje, naopak město očekává participaci při hledání využití chátrajícího Kulturního domu Peklo. „Jde o dva mimořádně zajímavé objekty, které záchranu potřebují,“ dodal Roman Zarzycký.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT