Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Rozhodněte sami! Čtyřka vyhlásila 3. ročník participativního rozpočtu

06.09.2023 14:19

Už potřetí se mohou lidé podílet na zkrášlování svého obvodu. Máte nápad jak vylepšit čtvrtý plzeňský obvod? Podělte se o něj.

diskuse ilustrační Pixabay

Vaše nápady se mohou týkat využití veřejného prostoru, sportovních i společenských akcí. Pomocí návrhů je možné řešit například vybudování dětského hřiště, lávky nebo zastřešeného odpočinkového místa či vyhlídky.

V rámci uplynulých dvou ročníků čtvrtý plzeňský obvod zrealizoval například alej pod Chlumem nebo psí loučku. Nyní probíhá projektová příprava pumptracku, který byl měl být vybudován v Psovském údolí, v blízkosti železničního tunelu.

Návrhy mohou posílat nejen obyvatelé Čtyřky, ale také ti, kteří zde studují, pracují nebo podnikají. Podněty samozřejmě mohou podávat také lidé, kteří sem přijíždějí například trávit volný čas.

„Těšíme se na kreativní návrhy, které mohou být opravdu různorodé. Jediné, co bych chtěl zdůraznit je, že podnět musí být veřejně prospěšný, musí se realizovat na pozemku města a náklady nesmí přesáhnout vyčleněnou částku,“ upřesňuje místostarosta MO Plzeň 4 Jan Kakeš.

Podmínkou podání návrhu je dosažení plnoletosti. Návrhy mohou lidé posílat pomocí webové stránky rozhodnetesami.cz/plzen4. Další možností je vyplnit formulář přímo v budově Úřadu městského obvodu Plzeň 4, případně je možné si formulář vyzvednout a poté jej vyplnit a poslat poštou na adresu úřadu nebo e-mailem na postaumo4@plzen.eu.

Podávat náměty je možné po celý měsíc září a říjen. Do konce roku radnice Čtyřky návrhy posoudí a vybere ty, které by bylo možné realizovat. Během března příštího roku pak sami lidé odhlasují, jaké tři nápady považují za nejlepší. Od dubna příštího roku se návrhy budou moci postupně zrealizovat. Čtyřka vyčlenila celkem 1,5 milionu korun.

„V oblasti participace jsme v Plzni průkopníky a jsme rádi, že se do ní zapojuje čím dál tím více lidí. Obyvatelé našeho obvodu sami vědí, co potřebují k tomu, aby se jim tu dobře žilo. I když všechny náměty nemůžeme zrealizovat, některé z nich se pro nás mohou stát inspirací,“ vyzdvihuje výhody participace starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup.

Foto ilustrační Pixabay

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte