Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Série požárů polí! Hasiči se několik dnů nezastavili

13.07.2015 12:58

Hned série požárů polí zaměstnala v uplynulých dnech hasiče po celé regionu. Likvidaci na mnoha místech znesnadňoval vítr. U Luhova zasahovalo šest jednotek, hořelo i na dalších místech.

10.7.2015 požár pole Líšťany
10.7.2015 požár pole Líšťany10.7.2015 požár pole Losiná

Sucho, na které si už několik dnů stěžují zahrádkáři i zemědělci, zaměstnává také hasiči. Ti museli od pátku do neděle řešit doslova sérii požárů na polích. Rozsahem nejsíš největší muselo likvidovat šest jednotek s devíti cisternami na severním Plzeňsku. Hořelo ale i na jiných místech kraje.

Celou řadu zásahů spojených s požáry polí a porostů řešili hasiči v kraji v posledních třech dnech. "Od pátku až do neděle potrápily hasiče v Plzeňském kraji požáry v přírodě. Sérii těchto požárů odstartovala událost u Luhova na severním Plzeňsku. A začalo se hned "ve velkém". Požár vznikl od kombajnu. A protože na poli vál silnější vítr, za nedlouho se oheň rozšířil i do obilí," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Na místo vyjelo celkem šest jednotek profeisonálních i dobrovolných hasičů s celkem devíti cisternami. Na likvidaci rozsáhlého požáru se podíleli i zemědělci, kteří nasadili vlastní cisterny. "Požár zasáhl nejen zemědělský stroj, ale i zhruba 5 hektarů ovsa a 2 hektary strniště. Škody se předběžně pohybují kolem 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 1 milion," doplnila mluvčí hasičů.

Neuplynula ani hodina a do terénu museli hasiči z Plzně i Štěnovic. U Losiné pro změnu oheň pohltil částečně sklizené pole. Pomocí pěti cisteren hasiči bojovali s požárem, který se rozšířil na asi kilometrový pás o šířce zhruba 300 metrů. Hořící pole se nacházelo v těsné blízkosti silnice, zásah tedy zkomplikoval na místě dopravu. "Další páteční požáry v přírodě byly již menšího rozsahu. V 15:10 hodin vyjeli hasiči v Tachově k nádraží v ulici Bělojarská, kde pomocí vysokotlaku prolili vodou doutnající pařez. V Kaznějově byl nahlášen požár lesa v 15:16 hodin. Na místo vyslalo operační středisko hasiče z Plas, místní dobrovolnou jednotku a družstvo hasičů SŽDC Plzeň vzhledem ke kolejím v blízkosti požáru. Požár zasáhl hrabanku a borůvčí na ploše zhruba 10 krát 10 metrů," doplňuje další ze zásahů Pavla Jakoubková.

Obdobný požár zaměstnal hasiče například i u Chotíkova směrem na Krkavec. K dalším požárům vyjížděli hasiči i během celého víkendu.

FOTO: HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte