Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Šídlovský rybník v Plzni má zpevněný břeh. Práce skončily dříve - FOTKY

17.02.2023 7:37

Práce za 2,4 miliony korun včetně DPH, které začaly 30. listopadu, skončily o více než dva měsíce dříve. Městský rybníkáři začínají Šídlovák opět napouštět.

zpevněný břeh Šídlováku_0223_MMP MartinGREGAR (3)
zpevněný břeh Šídlováku_0223_MMP MartinGREGAR (3)zpevněný břeh Šídlováku_0223_MMP MartinGREGAR (2)zpevněný břeh Šídlováku_0223_MMP MartinGREGAR (1)

„Jsem rád, že byla stavba dokončena dříve, než bylo plánováno. Ušetřený čas využijeme k dopouštění rybníka. Máme tak větší šanci, že normálního stavu hladiny dosáhne ještě před létem, kdy si sem chodí mnozí Plzeňané zaplavat,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Správa veřejného statku města Plzně za stavbu zaplatí 2 391 003 korun včetně DPH. „Abychom zabránili postupnému sesouvání půdy z našeho i sousedního pozemku do rybníka, zpevnili jsme břeh kameny se dvěma žulovými schodišti pro lepší přístup k vodě. V místě, kde byla ve svahu velmi silná eroze půdy, byl po zasypání vyskládán kámen tak, aby si na něj mohli lidé sednout a dívat se na rybník. Oproti projektu tak přibyly na břehu v blízkosti bezpečnostního přelivu ještě druhé kamenné stupně pro vstup do vody ze strany od hráze,“ vysvětlil vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar, který měl stavbu na starosti. „Na jaře ještě k nově vybudovanému schodišti uděláme přístupovou cestu, která se napojí na cestu vedoucí podél rybníka,“ dodal Martin Gregar.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství