Studentka Církevního gymnázia Plzeň zvítězila v soutěži Gymnazista roku 2023

23.03.2023 16:03

Studentka Církevního gymnázia Plzeň Milena Šebková se stala vítězkou 7. ročníku vědomostní soutěže pro žáky gymnázií v Plzeňském kraji. Ve finále soutěže Gymnazista roku 2023 porazila Františka Hepa z Církevního gymnázia Plzeň a Bianku Milovníkovou z Masarykova gymnázia Plzeň.

Společná vítězové_Gymnazista roku 2023_0323_PK

První kolo soutěže proběhlo formou testu. Soutěžící měli na vypracování otázek celkem 120 minut. Test obsahoval uzavřené otázky, které byly zaměřeny na oblast přírodních a společenských věd a všeobecný přehled. Závěrečného kvízu se pak zúčastnili 3 nejúspěšnější řešitelé prvního kola.

„Už od roku 2016 vyhlašuje Plzeňský kraj tuto náročnou vědomostní soutěž. A jsem velice rád, že i v letošním roce studenti prokázali chuť se učit, cílevědomost a velmi dobrou orientaci napříč obory. Opět se nám zde sešla řada talentovaných mladých lidí, na nichž vidíme, že vzdělávání je baví a v budoucnosti se rozhodně neztratí,“ řekl náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Soutěžní otázky připravili garanti vzdělávání Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy Plzeň. Soutěž je určena pro žáky čtyřletého gymnázia a vyššího stupně víceletého gymnázia. Za každé gymnázium na území Plzeňského kraje se mohou zúčastnit dva studenti.

Úspěšní gymnazisté i letos získali hodnotné ceny, šeky v hodnotě jeden až pět tisíc korun.

Úspěšní řešitelé kvízu – vítězové Gymnazista roku 2023:

Milena Šebková, Církevní gymnázium Plzeň (5 000 Kč)

František Hep, Církevní gymnázium Plzeň (4 000 Kč)

Bianka Milovníková, Masarykovo gymnázium Plzeň (3 000 Kč)

Aleš Hobl, Gymnázium Blovice (1 000 Kč)

Jakub Mazán, Gymnázium J. Vrchlického Klatovy (1 000 Kč)

Jakub Turner, Gymnázium J. Vrchlického Klatovy (1 000 Kč)

Foto PK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB Renault CAPTUR
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x_copy