QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

Sucho trápí některá města v kraji! Může za to i napouštění bazénů

20.06.2023 18:34

Blížící se letní období láká majitele bazénů k jejich napouštění. Problém se naskytne ve chvíli, kdy se lidé rozhodnou naplnit bazén pitnou vodou.

voda ilustrace QAP_CZ (14)

Cisterna je jistotou, že lidé budou mít v bazénu čistou a nezávadnou vodu. Navíc tento způsob je na rozdíl od napouštění hadicí bezpečnější a majitel bazénu má jistotu, že nezpůsobí problém sobě i sousedům. Pokud by totiž roztočil kohoutek naplno, mohlo by dojít vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí k uvolnění usazenin na stěnách a následnému nežádoucímu zakalení vody.  A to nejen přímo v místě odběru, ale někdy i v poměrně širokém okolí. Způsob napouštění z kohoutku navíc není možno použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. Čas napouštění je nutné volit v nočních hodinách a zároveň platí jednoduché pravidlo rychlosti napouštění cca 10 litrů za minutu.

V případě napouštění z vlastní studny se pak lidé mohou v bazénech setkat s různými nežádoucími látkami a s tím spojenou případnou likvidací chemikáliemi.

Problémy už řeší obec Kyšice. "Prosíme všechny občany, buďte ohleduplní, nenapouštějte pitnou vodou bazény a snažte se zalévat pouze dešťovou vodou. Při plýtvání vodou dochází ke snížení tlaku a horní část Kyšic je v odpoledních a večerních hodinách bez vody," uvedla obec.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy