Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Šumavský sportovní areál Ski&Bike Špičák zahajuje letní sezonu. Otevírá novou restauraci!

05.05.2023 18:41

V sobotu 6. května zahájí největší horský areál v Plzeňském kraji – Ski&Bike Špičák, letošní letní sezonu. V tento den se premiérově otevře i nová horská restaurace.

nová restaurace_SkiBike_20231
nová restaurace_SkiBike_20231nová restaurace_SkiBike_2023Špičák 1_prosince 2023 (3)Špičák 1_prosince 2023 (26)Špičák 1_prosince 2023 (27)Špičák 1_prosince 2023 (23)spicak resturace foto spicak

„Letos vstupujeme do letní sezony zhruba o 6 týdnů dříve než loni, kdy nás zdrželo bourání starých objektů, na jejichž místě v sobotu 6. května slavnostně otevřeme novou horskou restauraci U lanovky. Pro nás je to v nabídce služeb pro návštěvníky-ať letní turisty, cyklisty či bikery nebo v zimě pro lyžaře, obrovský posun kupředu,“ říká k letošnímu létu ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. 

O prvním prodlouženém májovém víkendu můžete vyrazit na výlet a užít si jízdu lanovkou na vrchol Špičáku k rozhledně a zpět. Zkusit také můžete všechny trasy bikeparku včetně půjčovny kol a dalšího vybavení či zdejší bikovou školu – Gravity academy. 

Provozní doba lanové dráhy začíná v období 6. až 31. května v 10 hodin a končí v 16 hodin. Až do půlky června se musí areál podřídit ochraně zdejší přírody. Může mít tak pro veřejnost otevřeno jen o víkendech a státních svátcích. Každodenní letní provoz pak potrvá jako každoročně od 15. června do 15. září, potom do konce října zase jen o víkendech a svátcích.  

„V bikeparku nabídneme 1,5 kilometru nové trasy. Její další části budou postupně přibývat během sezóny. Navazuje na další tratě a má charakter nízké obtížnosti (modrá), takže je vhodná především pro začátečníky a rodiny s dětmi. Zábavnou jízdu si zde ale užijí i zkušení cyklisté,“ představuje jednu z letošních novinek pro cyklisty/bikery Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák. Pravidelnou údržbou pak prošly i ostatní části bikeparku.

Premiérově se také hned v sobotu 6. května přímo u nástupu na lanovku otevře nová horská restaurace U lanovky. „Po 50 předchozích letech provozu, kdy tady na Špičáku začaly fungovat vleky a postavily se chaty Blaženka (1972) a Hanička (1974), nebudeme konečně postrádat svoje moderní gastrozařízení. Věřím, že pozvedne úroveň gastronomie nejen u nás v areálu, ale i na celém Železnorudsku,“ dodává k významnému milníku a nejvýznamnější investici za posledních 18 let (od stavby čtyřsedačkové lanovky v roce 2005) Vladimír Kasík.   

Nová horská restaurace alpského střihu s 250 místy (z toho cca 100 uvnitř, zbytek na přilehlé terase) se po svém otevření stane kapacitně největší v Železné Rudě a okolí. Je součástí celkové investice ve výši cca 86 milionů korun (včetně vybavení) do víceúčelové budovy, kde vzniklo mj. i 7 bytů, jejichž prodej slouží k financování celého projektu. Od zimní sezony 2022/23, konkrétně od prosince 2022, zde již funguje nová půjčovna lyží a veškerého lyžařského vybavení, úschovna, skiservis a administrativní zázemí pro vedení a zaměstnance střediska.

Foto Ski&Bike Špičák

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte