Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Trápí Vás natažené svaly?

20.08.2011 16:41

Přehnali jste to s rekreačním sportem? Od natažených svalů Vám pomohou osvědčené tipy, které s úspěchem vyzkoušely už naše babičky. QAP.cz pro Vás některé má!

Přehnali jste to s rekreačním sportem? Od natažených svalů Vám pomohou osvědčené tipy, které s úspěchem vyzkoušely už naše babičky. QAP.cz pro Vás některé má!

Účinný je rozhodně ledový obklad. Stačí kostky ledu nebo třeba mražené kuře. Dejte je do sáčku, ten obalte tenkým ručníkem a přikládejte na natažený sval.

Vyzkoušet můžet kostival. Kořen kostivalu nastrouhejte a dvě lžíce spařte vroucí vodou. Nechte 20 minut louhovat a použijte na obklady. Účinná je i kostivalová mast!

Měsíček lékařský se používá v mastích, připravit si ji můžete i doma. Je to sice trochu náročnější na přípravu i čas, ale proč ne. Čtvrt kilogramu vepřového sádla bez soli s dvěma a půl hrnky nasekaný listů a květů měsíčku nechte rozpustit a vzkypět. Odstavte a nechte dva dny odležet. Poté opět rozehřejte a přeceďte přes plátno.

Skvělá je masáž kafrovým olejem. Hodně odpočívejte a třikrát denně masírujte namožený sval zředěným kafrovým olejem. Pět kapek kafrového oleje můžete rozpustit třeba v lžíci olivového oleje.

Dobrý je také třezalkový olej, který tlumí zánět. Tři hrsti květů třezalky zalijte v zavařovací sklenici olivovým nebo slunečnicovým olejem a nechte v chladu a temnu macerovat. Po dvou týdnech přeceďte a používejte k masážím. Pomáhá i na odřeniny a proleženiny!

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství