QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

U hlavního vlakového nádraží v Plzni jsou nově uzamykatelné boxy na kolo

28.12.2023 11:38

Cyklisté mohou u hlavního vlakového nádraží v Plzni odstavit kolo či koloběžku v uzamčeném krytém parkovišti. Ke vstupu potřebují kartu.

cykloboxy u hl.nádraží Plzeň_23_MMP (1)

Součástí paluby Hamburk u hlavního vlakového nádraží v Plzni je parkoviště kol. Stávající krytý prostor se stojany pod hlavní terasou byl nově uzavřen kovovým plotem.

„Potíže s nedokonalým odstavem kol na hlavním plzeňském nádraží skončí. Je zde nová oplocená krytá kolárna a je vyhlášeno výběrové řizení na cykloboxy. Se Správou železnic jsme se domluvili na jejich instalaci u všech vstupů do právě rekonstruované nádražní budovy,“ informoval Aleš Tolar, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí.

Do takto vzniklé klece je možné vstoupit s kolem či koloběžkou jen za použití platební karty podobně jako do prostor bankomatů umístěných v budovách.

„Do prostoru se tedy dostanou jen ti, kteří zde budou chtít své kolo odstavit a použijí kartu. K dispozici jim je 14 cyklostojanů tvaru obráceného písmena U, ke kterým lze kolo snadno zamknout jakýmkoli cyklistickým zámkem. Parkování na tomto místě pro až 28 kol je tedy bezpečnější, zejména v noci,“ uvádí plzeňský magistrát.

V blízké době se také počítá se s tím, že pro použití parkovacích boxů, které jsou součástí objektu cykloparkoviště, bude možné použít přívětivější odbavovací systém pro platbu bankovní kartou, a tak lze očekávat, že během příští cyklistické sezóny bude již celý objekt plně využíván k plánovanému účelu, tedy parkování a úschově kol, koloběžek a dalších prostředků mikromobility.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy