QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

U Košináře se uskuteční velikonoční prodej ryb. Kolik lidé zaplatí?

14.03.2024 10:29

Městští rybáři v Plzni i pro letošní Velikonoce připravili prodej ryb. Začne na Škaredou středu.

sádky plzen 3

Na plzeňských městských sádkách se uskuteční na Škaredou středu (27. března) a Zelený čtvrtek (28. března) prodej ryb. V době od 10 do 17 hodin mohou zájemci přijíždět do areálu sádek u rybníka Košináře pro ryby nejen na kole, ale také autem.

Na městských sádkách prodává Správa veřejného statku města Plzně ryby na vánoční stůl více než 20 let, velikonoční prodej letos chystá potřetí.

„Kádě s rybami na prodej vídáme v ulicích obvykle jen před Vánoci. Ale stejně jako na vánoční, tak i na velikonoční stůl patří čerstvá ryba. Je totiž spjata s předvelikonočním půstem. Tuto tradici, která vymizela, v Plzni obnovujeme třetím rokem,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Na velikonoční tradici naváže pravidelný prodej ryb každý čtvrtek od 14 do 16 hodin. Startuje 4. dubna a potrvá až do konce října. Později se mimo vánoční prodej až do dalších Velikonoc ryby na sádkách u Košináře prodávat nebudou.

Za kilogram kapra a amura zaplatí lidé 120 korun, za lína 150 korun, kilogram sumce a štiky stojí 280 korun. Kuchání s odstraněním ploutví, šupin, případně stahování vyjde na 80 korun. Všechny ceny jsou včetně DPH. „Letos poprvé mohou zákazníci zaplatit také kartou,“ dodal Aleš Tolar.

Foto ilustrační MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new