QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

U Olympie došlo k vážné nehodě. Starší řidič jel v protisměru

01.09.2023 18:58

Nehoda se stala ve 14:40, jednalo se o čelní střet dvou vozidel na přivaděči z dálnice D5 u Olympie v Plzni.

4

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. "Řidič vozidla Toyota r. 1948 (spolujezdkyně 1951) jel ve směru do centra Plzně. Nesprávně se však zařadil do odbočovacího pruhu na dálnici D5, proto se v prostoru přivaděče otočil a odbočil vlevo zpět k OC," uvedla mluvčí policie Iva Vršecká.

Řidič narazil do protijedoucí Octavie. "V místě platí jednosměrný provoz v opačném směru jízdy. Od OC jel řidič Škody Octavie r. 1981, který už nedokázal zabránit čelnímu střetu. Všichni účastníci nehody utrpěli zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření. Dechové zkoušky řidičů byly negativní," popisuje dále nehodu mluvčí policie Iva Vršecká.

Spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. Řidiči jsou zraněni lehce. Všechny tři osoby transportovala záchranka do nemocnice na Lochotín.

"Záchranáři si převzali do péče z jednoho automobilu starší ženu, která utrpěla vážnější zranění při vědomí transportována na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. Starší muž z téhož automobilu utrpěl lehčí zranění, směřován také na Lochotín. Z druhého vozidla, muž 42 let, s lehčími zraněními na akutní příjem FN-Lochotín," uvedla k rozsahu zranění Mária Svobodová, mluvčí záchranné služby.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT