U vznikajícího centra Alice se otevřela s předstihem nová parkovací místa

28.08.2023 11:10

21 parkovacích míst u vznikajícího obchodního centra Alice v plzeňských Skvrňanech mohou řidiči využívat od pondělí 28. srpna.

parkoviště Alice 3
parkoviště Alice 3parkoviště Aliceparkoviště Alice 1parkoviště Alice 2

Hned jednadvacet parkovacích míst se podařilo otevřít v zadních Skvrňanech. Nachází se před stavbou nového obchodního centra Alice, které má být dokončeno letos v listopadu. Vedení třetího městského obvodu zajistilo několik parkovacích stání k předběžnému užívání s platností od dnešního dne, tedy 28. srpna 2023.

Obyvatele Skvrňan trápí nedostatek parkovacích míst. Letos byla situace ještě horší, zejména kvůli velkému množství oprav a uzavírek. „Přesto, že je otevřené provizorní parkoviště, a zároveň je čas dovolených, vnímal jsem, že situace je kritická a obrazně řečeno, začíná boj o každé parkovací místo,“  přiznává starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Vedení plzeňské Trojky se dohodlo s investorem, tedy společností InterCora. „Výsledkem je předčasné otevření části parkoviště. To bylo nutné v šibeničním termínu papírově dotáhnout, což se podařilo. Díky tomu je možné s předstihem zhruba jednoho měsíce otevřít 21 parkovacích míst. Věřím, že to obyvatelům pomůže a všem zúčastněným tímto děkuji,“ dodal starosta. 

V místě je potřeba doladit ještě poslední povrchové úpravy rabátek včetně osazení zeleně. Po dokončení stavby zde bude k dispozici celkem 88 parkovacích stání.

„Děkujeme obyvatelům Skvrňan za trpělivost při výstavbě nového obchodního centra Alice. Uvědomujeme si, že od začátku letošního roku pro ně stavba znamenala celou řadu omezení a diskomfortu. Snažíme se, aby stavební práce život místních obyvatel omezovaly co nejméně, a i z tohoto důvodu jsme se na žádost třetího městského obvodu rozhodli otevřít některá parkovací stání ještě před dokončením samotného centra, které je plánováno na listopad tohoto roku,“ uvádí Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora.

Třetí městský obvod již na začátku stavby nového OC Alice zajistil místním náhradní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové, kde od 1. února vzniklo 70 kolmých parkovacích stání.

foto: MO Plzeň 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte