QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Udeří silný mráz! Meteorologové vydali výstrahu

21.01.2016 12:18

ČHMÚ vydal výstrahu kvůli silnému mrazu, který ovládne region v noci na pátek. Teploty mají klesat až k minus 17 stupňům. Čtěte podrobnosti.

FOTO_QAP_CZ (27)

Už o víkendu se začne postupně oteplovat, před tím ale region sevře silný mráz. Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu kvůli silnému mrazu, která platí od čtvrteční 21. hodiny.

"V noci na pátek bude přes naše území postupovat k východu až k jihovýchodu tlaková výše. V noci na pátek očekáváme nejnižší noční teploty -12 až -17 °C, v horských údolích i pod -20 °C, při nízké oblačnosti nebo v místech bez sněhové pokrývky bude jen kolem -10 °C," informoval Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha kůvli silnému mrazu platí až do páteční 10. hodiny dopolední. Při tak nízkých teplotách se doporučuje teplé oblečení hned v několika vrstvách a před mrazem bychom měli chránit i hlavu a ruce. Rozhodně se nedoporučuje konzumace alkoholu, který rozšiřuje cévy. Právě tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když člověk se cítí poměrně v teple. Silné mrazy způsobují problémy také nemocným a starším lidem.

Už během víkendu ale mrazy postupně poleví. Podle nových týdenních výhledů se bude oteplovat a v příštím týdnu by se teploty měly dostat i nad nulu. Podrobnosti čtěte v nové týdenní předpovědi zde.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24