QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ukrajinci pořádají v Plzni Bandera párty, silně se ohradil i primátor Zarzycký

28.02.2023 19:00

Bandera párty pořádají Ukrajinci, kteří ji nazvali podle vůdce ukrajinských nacionalistů v době druhé světové války Stepana Bandery. Ten je některými považován za národního hrdinu a jinými za válečného zločince.
 

pixabay koncert

Akce se konají v prostorách plzeňské diskotéky Aréna. Ta se nachází na adrese Lidická 33. Bouří se místní obyvatelstvo i zástupci města.

K akci se vyjádřil i primátor města Plzně. "Tohle v Plzni fakt nechci! Apeluji na všechny slušné provozovatele restaurací a dalších zábavních podniků, aby pořadatelům takových akcí neposkytovali prostor. Zároveň vyzývám ukrajinské občany, aby se v Plzni chovali slušně a děkuji těm, kteří tak činí. Bandera byl válečný zločinec, Banderovci mají na svědomí masakry i na československém obyvatelstvu. Podobné akce jsou pro mě nepřijatelné. S ohledem na jejich konání v soukromé provozovně ale máme velmi omezené možnosti. Jsme proto ve spojení s Policií České republiky," uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Plzeňští policisté o akci ví a podle Pavly Burešové ji i řeší. "S náležitou pozorností se věnujeme případu plánované taneční zábavy pod názvem “Bandera party”, která má proběhnout v Plzni. V současné době zjišťujeme a vyhodnocujeme potřebné informace," doplnila policejní mluvčí Pavla Burešová.

Organizátoři Bandera párty tvrdí, že výtěžek věnují na podporu ukrajinských vojáků. "Z diskotéky, která se konala 14. ledna, bylo pro potřebu armády zakoupeno termoprádlo, spacáky, taktické rukavice, karimatky. Darovali jsme také prostředky osobní hygieny a léky na první pomoc," uvedli na sociálních sítích mladí Ukrajinci.
 

Foto ilustrační Pixabay

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT