Auto CB ŠKODA nový SUPERB

V Borském parku byly vysazeny cibuloviny jako náhrada za zničené rostliny – FOTKY

18.11.2023 14:48

Stavebním pracím, které v poslední době v Borském parku probíhaly, musely ustoupit kvetoucí rostliny. Město nyní nechalo v parku zasadit tisíce nových cibulovin, které na jaře vykvetou.

sazeni cibulovin Borský park_1123_QAP (1)
sazeni cibulovin Borský park_1123_QAP (1)sazeni cibulovin Borský park_1123_ SVSMPsazeni cibulovin Borský park_1123_QAP (2)

Deset tisíc nových tulipánů, narcisů a krokusů vysadilo na Borech a na Doubravce ve středu 15. listopadu město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku.

„Výsadbu jsme prováděli v Borském parku za centrální travnatou loukou a ve středovém pásu v Rokycanské ulici. V těchto oblastech už v minulosti cibulky vysazeny byly, ale vlivem nedávné stavební činnosti v obou místech došlo k jejich znehodnocení. A protože se tyto výsadby u veřejnosti setkávají s velkým zájmem, rozhodli jsme se je zopakovat s tím, že zde květiny nyní vydrží mnoho let,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Vysázeli jsme směs tulipánů, narcisů a krokusů na celkové ploše 200 metrů čtverečních. Jedná se dohromady o 10 tisíc cibulek,“ přiblížila vedoucí úseku městské zeleně Správy veřejného statku Lucie Davídková.

Celková cena prací je necelých 120 tisíc korun.

Foto QAP, foto ze sázení SVSMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství